Gyakran ismételt kérdések
Fordíts kiemelt figyelmet a bemelegítésre! Karkörzés esetleg kis súlyokkal bemelegítő gyakorlatok. Egyél minél többet, de vigyázz mit eszel! (tiszta ételeket egyél, mint pl: csirkehús, marhahús (a magas kreatin tartalma miatt, de ne sűrűn és megfelelően elkészítve), hal, rizs, zöldségek, sovány sajtok. Fő a változatosság. Kerüld a túledzést. Fontos, hogy az elején, míg az ízületeid megerősödnek, dolgozz kisebb súlyokkal, majd pár hét után dolgozz minél nagyobb súlyokkal és végezz 4x6, 4x8 ismétléseket. Ne kövesd senki másnak az edzésbeosztását, alakítsd ki a sajátodat vagy írj a GD-nek és mi segítünk Neked!
Igazából mindenki maga dönti el, hogy Neki mi az, ami beválik és mi az, ami nem. Mi azt mondjuk, ha nincsen elég időd edzeni és egy héten csak egyszer esetleg kétszer jutsz le a terembe, akkor mindenképpen dolgoztasd meg az összes izomcsoportod. DE! Amennyiben van módod a heti 3 illetve 4 edzésre, úgy alakítsd ki saját edzésterved és kombináld a tricepszet a bicepszel, vagy a vállat a mellel, esetleg a mellet a tricepsszel, de ahány ember annyi féle leosztás. Ha elbizonytalanodtál kérd a segítségünket és a GD készséggel áll a rendelkezésedre!
Ez egy fontos és velős kérdés! Mi azt mondjuk, hogy a tricepsz és a bicepsz kivételével ami két elég robbanékony izomcsoport, javasoljuk a 3x12 ismétlés és 4 gyakorlatot számukra. Az elején csinálj 4x6, 4x8 ismétlést és 3-4 gyakorlatot izomcsoportonként, de természetesen, ahogy fentebb is írtuk egyénenként változhat egy edzésterv hatékonysága így mindenképpen kísérletezd ki sajátod és ha elakadnál írj Nekünk!
Ami még fontos lehet, hogy kezdőként ne erőltesd az izombukáshoz vezető gyakorlatokat! (izombukás = nem számolod hány ismétlést csinálsz egy gyakorlatnál, addig csinálod a gyakorlatot, míg nem bírod felemelni)
Ahogyan azt már írtuk ezt a kérdést nagyban befolyásolja az, hogy mire van időd és mik a céljaid. Ha szimplán csak fitten szeretnéd tartani magad, mondjuk úgy átmozgatni és időd is ezt engedi, akkor heti 2 edzés, 1 órában bőven elegendő számodra. Az egyiket megtámogathatod egy kis kardióval is. Ha viszont fejlődni, nőni szeretnél és szűnni nem akaró késztetést érzel a testépítés iránt és időd is engedi, akkor edz 4x 5x egy héten szétszedve a különböző izomcsoportokat különböző napokra! Ebben is segítségedre tudunk lenni, szóval írj, ha elbizonytalanodnál e téren!
Mi azt mondjuk az elején tegyél a haverok fejére! Ami a legfontosabb, hogy miként kell szabályosan csinálni egy gyakorlatot. Ez a legfontosabb dolog egy kezdőnek, hogy megtanulja a megfelelő edzéstechnikákat. Ugyanakkor a tömegnövelés elengedhetetlen tényezője, hogy folyamatosan növeld a súlyokat, mivel az izom előbb vagy utóbb megszokja a terhelést.
Fontos dolog, hogy a súly túl gyors rángatása (ne kalimpálj!!) nem okoz olyan feszültséget az izomnak, amely növekedésre ösztönözné őket, hanem inkább az ízületeidet cseszed szét vele. Egy testépítő számára a cél elsősorban nem a súly felemelése, hanem az, hogy mint egy szobrász faragják-építsék a testet. Persze azért szép és jó, ha egy testépítő erős, de az elsődleges ne az legyen, hogy mekkora súlyt vagy képes felemelni. Ne felejtsd el, ez művészet.
Felhúzás, guggolás (akár kétkezes szabadsúllyal is) fekvenyomás, húzódzkodás, lehúzás gépen nyakhoz illetve mellhez, bicepsz egykezes súlyzóval stb.
Persze rengeteg gyakorlatot végezhetnek kezdők, amik növekedésre serkenthetik az izmaikat, és mint ahogyan mindenben, ebben is készségesen állunk a rendelkezésetekre tehát bármi kérdésetek lenne írjatok bátran a GD-nek!